OŠ Miška Kranjca Velika Polana se je v času dela na daljavo priključila sodelovanju v virtualni akciji, kjer smo želeli zbrati 1.000.000 minut gibanja in s tem spodbuditi prebivalce pomurske regije k večji telesni aktivnosti, saj je le-ta pomemben dejavnik pri ohranjanju in krepitvi zdravja. Akcija je trajala od 1. 1.  do 28. 2. 2021 pod okriljem Nacionalnega inštituta za javno zdravje OE Murska Sobota. V akciji zbiranja minut gibanja ste lahko sodelovali vsi, od najmlajših do najstarejših. Zajete so bile vse oblike telesne aktivnosti: tek, hoja, kolesarjenje, nogomet, badminton, lovljenje, zumba, joga, krepilne vaje … ki ste jih izvajali doma ali v naravi. Pomembno je bilo samo, da seštevate minute in jih sporočate učiteljici športa Tjaši.

Obveščamo vas, da smo skupaj s še drugimi osnovnimi šolami ter vrtci uspeli zbrati 4.381.696 minut gibanja. Zahvaljujemo se vsem udeležencem – učencem, otrokom vrtca, staršem, starim staršem in drugim članom družin, hkrati pa vas vabimo, da ostanete aktivni še naprej.

Lep športni pozdrav

učiteljica Tjaša