V kvizu Male sive celice se preverja znanje in veščine sedmošolcev, osmošolcev in devetošolcev. Učenci se preizkusijo v znanju matematike, logike, poznavanje kulturne dediščine, športa, družbe, astronomije, kemije, biologije, tehnike, gospodinjstva, zgodovine, geografije, človeškega telesa, glasbe in digitalnega razmišljanja.

Letos se je na ta priljubljen kviz prijavilo rekordno število ekip, in sicer kar 326. Naši ekipi, katero sestavljajo učenci Žiga Čeh, Nejc Farkaš in Vid Kavaš, se je uspelo uvrstiti na pisnem predtekmovanju med 64 ekip. Pot nas je vodila naprej na regijsko predtekmovanje, ki je potekalo na OŠ I Murska Sobota. Naši učenci so tudi tokrat pokazali veliko znanja in dobro ekipno sodelovanje ter se uvrstili med 32 najboljših ekip. Tako nas 3. 12. 2024 čaka studijski del tekmovanja, ki bo na RTV Slovenija.

Čestitke našim trem fantom!